Żywienie psów – 7 kwietnia 2018 r.

ODWOŁANE

Szanowni Państwo,

Legwet Całodobowa Lecznica Weterynaryjna oraz Organizator firma KK-ART  ma przyjemność zaprosić na szkolenie, które odbędzie się 7 kwietnia 2018 r. (sobota) , w Nowoczesnej Poczytalni Biblioteki w Legionowie pt:

DIETA PSIEGO PRZYJACIELA – szkolenie warsztatowe 

Szkolenie poprowadzi:

dr n.wet Sybilla Berwid-Wójtowicz – specjalista żywienia zwierząt, ukończyła wydział Nauk o Zwierzętach, obroniła doktorat w Zakładzie Dietetyki – Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW, oprócz tego skończyła uzupełniające kształcenie podyplomowe z zakresu poradnictwa dietetycznego w Instytucie Żywności i Żywienia Człowieka (2013), oraz Żywienie Kliniczne na Uniwersytecie Medycznym w Warszawie (2015).  Jest propagatorką optymalnego stylu życia zwierząt i ludzi, specjalizuje się szczególnie w żywieniu klinicznym.  Otaczająca nas rzeczywistość nie jest czarno-biała, a wiele zagadnień jest bardzo względnych i zależą od punktu widzenia konkretnej osoby. To co nie jednemu ratuje życie – innemu będzie szkodzić. Na co dzień zajmuje się poradnictwem dotyczącym doboru i bilansowania codziennej diety zwierząt, diet specjalnych, diet psów pracujących i aktywnych wyczynowo, zarówno na produktach gotowych jak i tzw. „dietach domowych” z surowców wyjściowych. W dorobku ma prawie 200 publikacji dotyczących tematyki żywienia zwierząt.

Szkolenie jest przeznaczone dla opiekunów psów, którzy chcieliby zweryfikować sposoby żywienia swojego pupila, a także dla pracowników rejestracji lecznic weterynaryjnych czy techników weterynarii, którzy chcieliby poszerzyć wiedzę w temacie żywienia psów, którzy chcą pomagać właścicielom w doborze diety czy w ocenianiu sylwetki zwierząt.

Koszt udziału  w szkoleniu wynosi 350 zł (trzysta pięćdziesiąt złotych) za osobę.

PROMOCJA!! W przypadku zgłoszenia się i opłacenia szkolenia do 15 marca 2018 r – koszt udziału w szkoleniu to tylko 290 zł! !

Cena obejmuje udział w szkoleniu w Nowoczesnej Poczytalni Biblioteki w Legionowie, ul. Tadeusza Kościuszki 8A, Budynek Dworca Głównego PKP – II piętro, poczęstunek w przerwach. Po zakończeniu szkolenia uczestnicy otrzymają certyfikaty.

Organizator zastrzega możliwość odwołania szkolenia, w przypadku nie zebrania się minimum 10 osób. 

Formularz zgłoszeniowy prosimy wypełnić i odesłać na adres mailowy: szkolenia@legwet.pl. (w formie zdjęcia lub skanu)

FORMULARZ

Liczba osób na szkolenie jest ograniczona, liczy się kolejność wysłanych, wypełnionych formularzy na nasz adres mailowy: szkolenia@legwet.pl

Program 7 kwietnia 2018 r. – od godz. 10 do 17:
10.00-11.30  Jak Pies działa w środku czyli co i jak trawi?
                     Jak ocenić sylwetkę psiego przyjaciela (BCS)? Kiedy jest za chudy a kiedy za gruby.
część praktyczna: ocenianie BCS psów uczestników oraz szacowanie strawności pokarmu.
Prosimy chętnych przesłać na maila zdjęcia psów w rzucie z góry i z boku, oraz zdjęcia odchodów z 3 kolejnych dni.
(minimum 3 dni przed szkoleniem) 
11.30-11.45  Przerwa kawowa
11.45 – 13.15  Ile pies potrzebuje energii i jak to policzyć?
                       Jak przeliczyć energię na składniki surowe i gotowane.
                        Różnice i przeciętne wartości odżywcze surowców.
część praktyczna: Liczenie zapotrzebowania pokarmowego psów uczestników (niezbędna wiedza o tym jaki ma BCS oraz aktualną masę ciała). Potrzebne kalkulatory (mogą być w telefonie)
13.15 – 13.30 przerwa kawowa
13.30 – 15.00 Jak zbilansować posiłki Pupila? Ile razy dziennie jakiej wielkości porcje?
                       Jak się różnią posiłki surowe i gotowane, co trzeba uzupełniać i na co uważać.
                       Ile składników jest zbilansowanych w suchej karmie i czym się naprawdę różnią.
część praktyczna: wyliczenie orientacyjne wielkości porcji dziennych na podstawie zapotrzebowania i właściwości dobranych surowców lub wybranych  karm i przekąsek. Dobór suplementów podstawowych.
15.00-15.15   Przerwa kawowa
15.15- 16.45  Czego nie wolno dawać Psu i dlaczego? Pokarmy Niebezpieczne i trujące, a także nietolerowane.Skutki i długotrwały wpływ zaburzenia bilansu składników odżywczych na zdrowie psa.
część praktyczna: Dyskusja i ocena wcześniej ułożonych jadłospisów pod kątem konsekwencji nadmiaru czy niedoboru, niektórych składników odżywczych.
16.45-17.00  Zamknięcie szkolenia i rozdanie Świadectw uczestnictwa.
Podmiot organizujacy szkolenie tj. firma KK-ART, nie jest płatnikiem vatu. Faktury uproszczone zostaną wystawione po szkoleniu gdy będzie potwierdzone wpłynięcie opłaty za szkolenie na konto.

W przypadku dodatkowych pytań proszę o kontakt pod nr telefonu: 504-864-504 lub na adres mailowy:  szkolenia@legwet.pl.

Z poważaniem

       Katarzyna Kałdunek

       kierownik administracyjny

Leave a Comment