Frodo – dzielny Strażak potrzebuje pomocy

Jesteśmy po wyborach. Ciekawe czy w nowej rzeczywistości. Póki co obecna rzeczywistość wygląda tak:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Poznajcie Frodo. Frodo jest Strażakiem. Frodo szuka zaginionych ludzi, a właśnie szkoli się do odnajdywania ludzi na gruzowiskach. Niestety podczas szkolenia doznał urazu, spadając z dużej wysokości. Szczęściem w nieszczęściu jest to, że doszło jedynie do zwichnięcia stawu biodrowego, a nie większych urazów, jak chociażby złamanie kręgosłupa, które mogłoby nie tylko wyłączyć go z pracy, ale także z życia.

Niestety u Frodo samo nastawienie stawu biodrowego, nie dało zadowalających rezultatów i konieczna była operacja według procedury TOGGLE PIN.  Polega ona na odtworzeniu więzadła głowy kości udowej. Zabieg wykonany został tydzień temu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W tej chwili Frodo porusza się na czterech kończynach i ma szansę wrócić do sprawności, a liczymy na to że szybko wróci do służby.

 

Problem jest natomiast inny. Rozmawialiśmy z ludźmi z ogromnymi sercami z Fundacji PSI RATOWNICY. Okazuje się, że mimo ciężkiej pracy wykonywanej przez Psy Ratownicze, gdy coś się dzieje z ich zdrowiem, przewodnicy pozostają sami z problemem i kosztami, które często przewyższają ich prywatne budżety. Dlatego powstała Fundacja, której założyciele także są przewodnikami psów ratowniczych. Starają się pozyskiwać środki by wspierać Ratowników i ich Przewodników w trudnych chwilach.

www.psiratownicy.pl

Fundacja Na Rzecz Psów Pracujących „Psi Ratownicy”
ul. Łąkowa 4, Ligota Piękna
PL 55-114 Wisznia Mała

nr rachunku 44 2130 0004 2001 0473 3218 0003

 z dopiskiem: Fundusz Pomocy Psom Ratowniczym – FRODO

Mimo dobrego samopoczucia Froda i wyraźnej porpawy w tym momencie, przed nim jeszcze długa rehabilitacja. Wszystko to by nie było możliwe bez Pana Dariusza, Przewodnika Frodo (niesamowity człowiek!!), który otoczył go najlepszą opieką. Bez niego nasza praca nie miałaby sensu. Prosimy wszystkich ludzi dobrego serca o wsparcie dla Froda i innych podopiecznych Fundacji.

POMÓŻMY WRÓCIĆ FRODO DO PEŁNEJ SPRAWNOŚCI !

 

What others say about this post? (Jeden komentarz)

  1. fluffy_blue
    15 października 2019

    Fantastyczny pies i fantastyczny opiekun ,trzymam kciuki za powrót do zdrowia !

Leave a Comment