lek.wet. Marta Pawlak

Jestem absolwentką Wydziału Medycyny Weterynaryjnej na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, choć naukę rozpoczęłam na SGGW w Warszawie.
Doświadczenie zawodowe zdobywałam pracując w kilku przychodniach i klinikach całodobowych w Polsce. To właśnie praca na dyżurach świątecznych i nocnych, a tym samym niesienie pomocy zwierzętom ciężko chorym i w nagłych przypadkach, nauczyła mnie pokory i dawała dużo satysfakcji.
Obecnie zajmuję się szeroko pojętą dziedziną chorób wewnętrznych psów i kotów, a w szczególności opieką nad pacjentami szpitalnymi. Zależy mi na jak najlepszym leczeniu moich pacjentów, dlatego stale podnoszę swoje kwalifikacje i doskonalę umiejętności uczestnicząc w licznych kursach. Uważam, że skuteczna terapia wymaga szerokiej diagnostyki i zrozumienia choroby pacjenta, dlatego tak ważne jest dla mnie indywidualne podejście do każdego przypadku i wychodzenie poza utarte schematy.
Jak trafiłam do Legwetu? Od zawsze moim marzeniem była praca w dużej klinice, na oddziale szpitalnym. To właśnie pacjenci przewlekli, trudni i krytycznie chorzy pasjonują mnie najbardziej, dlatego postawiłam w tej dziedzinie dalej się specjalizować wykorzystując szerokie spektrum umiejętności.
Dlatego znajdziecie mnie głównie w roli lekarza szpitalnego, ale również w trakcie kilku dyżurów internistycznych w dzień, weekendy i w nocy.
Gdy skończę zajmować się Waszymi pupilami wracam do domu do mojej rodziny, złożonej między innymi z najsłodszych kotów na świecie – Stefana i Halinki oraz najcudowniejszych kundelków – Kubusia i DeNiro. Wolne chwile spędzam na czytaniu książek, chodzeniu do kina i pogłębianiu umiejętności gry na fortepianie.