Stomatologia Królików i Gryzoni – III edycja – 11-12 listopada 2017

26Szanowni Państwo,

Lek. Wet. Jakub Kliszcz oraz Legwet Całodobowa Lecznica Weterynaryjna ma przyjemność zaprosić na szkolenie, które odbędzie się 11-12 listopada 2017 r. , w siedzibie lecznicy w Legionowie, pt:

STOMATOLOGIA KRÓLIKÓW I GRYZONI

Szkolenie poprowadzi:

lek wet. Jakub Kliszcz  – Absolwent warszawskiej SGGW z 2008 roku. Od początku kariery zawodowej pracował wyłącznie z drobnymi ssakami. W 2010 roku zainteresował się stomatologią i za sprawą swojej pierwszej mentorki – Katarzyny Jodkowskiej – zaczął rozwijać się w tym kierunku. Od 2014 roku przyjmuje wyłącznie pacjentów stomatologicznych w specjalistycznej przychodni dla królików i gryzoni Pulsvet. Uczestnik licznych szkoleń i konferencji zagranicznych o tematyce stomatologicznej, autor szkoleń, artykułów w prasie branżowej, wykładów specjalizacyjnych oraz organizator zakończonego dużym sukcesem projektu FurryVets – pierwszej króliczej konferencji w Polsce. Propagator wiedzy z zakresu hodowli i żywienia drobnych ssaków w internecie. Prowadzi własną stronę internetową www.jakubkliszcz.com.  Prywatnie współlokator dwójki królików – Mufka i Weszki, które pomimo lat na karku i paru problemów ze zdrowiem zęby mają idealnie zdrowe.

Koszt udziału  w szkoleniu wynosi 1500 zł (tysiąc pięćset złotych) za osobę i obejmuje wykłady oraz ćwiczenia w siedzibie lecznicy weterynaryjnej Legwet w Legionowie, ul. Jagiellońska 20, poczęstunek w przerwach, lunch, materiały szkoleniowe. Po zakończeniu szkolenia uczestnicy otrzymają certyfikaty.

Organizator zastrzega możliwość odwołania szkolenia, w przypadku nie zebrania się minimum 10 osób.

   Formularz zgłoszeniowy do ściągnięcia poniżej.

 11-12 listopada 2017 r – ŚCIĄGNIJ FORMULARZ

Prosimy o zeskanowanie i odesłanie na adres mailowy:  szkolenia@legwet.pl

Liczba osób na szkolenie jest ograniczona, by mieć zagwarantowane miejsce, trzeba przesłać wypełniony formularz zgłoszeniowy oraz dokonać opłaty za szkolenie.

 

PROGRAM SZKOLENIA

Opinii i opisanych sposobów postępowania przy rozpoznawaniu i leczeniu choroby stomatologicznej jest wiele. Niekiedy zdania te są różne, czy nawet się wykluczają. Wynika to z faktu, że jest to po prostu trudny i nieoczywisty problem.
Niniejszy autorski kurs stomatologii królików, kawii domowych (świnek morskich) i szynszyli to pierwszy w Polsce program obejmujący zarówno prawidłową anatomię i fizjologię, ale również etapy rozwoju choroby stomatologicznej w czasie i jej najczęstsze postaci kliniczne.
Szkolenie zbiera i podsumowuje już utarte, ale i te najnowsze teoretyczne informacje ze świata stomatologicznego i konfrontuje je z możliwościami klinicznymi polskiego praktyka.
Staraniem autora było to, by przez pryzmat własnych doświadczeń, pokazać ciekawy i pełen wyzwań świat króliczej i gryzoniowej stomatologii, gdzie wciąż bardzo wiele rzeczy wymaga odkrycia i wyjaśnienia. Nie obywa się przy tym bez pomyłek, komplikacji i problemów.

11 listopada 2017 r. – sobota (od godz. 12 do godz. 19) 

WYKŁADY – lek. wet. Jakub Kliszcz

  1. Stomatologia Prawidłowa

– podstawowe pojęcia

– anatomia zębów i struktur obocznych

  1. Choroba stomatologiczna

– Czym jest choroba stomatologiczna i jak powstaje?

– Stadia i najczęstsze postaci choroby i ich patogeneza u poszczególnych gatunków

  1. Badanie kliniczne

– Pacjent objawowy i bezobjawowy

– Badanie jamy ustnej – założenia i niespodzianki

  1. Stomatoskopia

 

12 listopada 2017 r. – niedziela (od godz. 9 do godz. 17) 

WYKŁADY  i Ćwiczenia – lek. wet. Jakub Kliszcz

  1. Diagnostyka RTG

– oprzyrządowanie

– projekcje podstawowe, izolowane, techniki wewnątrzustne

– linie referencyjne

– samodzielna ocena róznych przypadków

  1. Leczenie zachowawcze

– Profilaktyka

– Zasady postępowania przy stwierdzeniu choroby stomatologicznej

– Korekcje zębów przy użyciu narzędzi ręcznych i mechanicznych (sprzęt i technika)

  1. Przypadki kliniczne – ĆWICZENIA w grupach

– Diagnostyka i dyskusja na temat postępowania

 

W przypadku dodatkowych pytań proszę o kontakt pod nr tel. (22) 464-8776 bądź adres mailowy: vet@jakubkliszcz.com lubszkolenia@legwet.pl

Podmiot organizujący szkolenie, nie jest płatnikiem Vatu. Faktury uproszczone zostaną wystawione po szkoleniu.

Z poważaniem

       Katarzyna Kałdunek

       kierownik administracyjny

Leave a Comment